Przechowalnia rzeczy

Czy opłaca się otworzyć interes w postaci self box?

Szukając pomysłu na własny biznes warto zastanowić się czy przechowalnia rzeczy nie będzie strzałem w dziesiątkę. Należy pamiętać, że w tej branży liczy się główni zaufanie klienta, a to buduje się latami.
Przechowywanie rzeczy i magazyny aby dobrze funkcjonować na pewno powinien posiadać najlepsze pomieszczenia, ponieważ minęła już era kiedy to budowało się najtańszym kosztem- inwestorzy wolą być przygotowani na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe i dlatego wolą stawiać na najlepsze materiały, które w przyszłości uchronią ich przed zębem czasu.
Opłacalnym będzie jeśli w okolicy nie ma konkurencji to taka działalność może zaowocować. Ale też nie koniecznie. Magazyn do przechowywania rzeczy może okazać się owocującym biznesem, szczególnie ze względu na to, że moda na magazynowanie rzeczy poza domem dopiero zaczyna się rozwijać. Możesz więc zostać jednym z pionierów na rynku.

Dlaczego hotel dla rzeczy to dobry pomysł?

Ludzie zaczynają odkrywać, że magazynowanie bibelotów w domu nie jest najlepszym pomysłem. Często mają już dość samo otwierających się szaf, które pękają w szwach i starają się szukać rozwiązań, które mogłyby ich usatysfakcjonować. Wtedy do gry zazwyczaj wchodzi przechowalnia rzeczy. Cennik zazwyczaj mile zaskakuje statystycznego Kowalskiego. Ceny wynajmów pomieszczeń są naprawdę niskie, lepiej zapłacić parę groszy niż do końca życia potykać się o narty, które i tak nigdy nie miały swojego miejsca. Magazyn rzeczy warto otworzyć, ponieważ z roku na rok ten biznes będzie coraz bardziej popularny a miło jest przecież być jedną z osób, które zapoczątkowały go w Polsce?
Magazynowanie rzeczy i opłacalność biznesu warto porównywać w kontekście powierzchniowym i pojemnościowym. O co tutaj chodzi? Generalnie sprawa jest prosta. Jeżeli wynajmujemy mieszkanie, to łatwo zorientujemy się, że w konkretnym przedziale cenowym i metrażowym możemy liczyć na cenę metra kwadratowego w zakresie konkretnych widełek. Im większe mieszkanie tym niższa cena metra kwadratowego. Z kolei im wyższy standard lokum tym cena metra będzie z pewnością wyższa. Podobnie jest z przestrzenią magazynową, przy czym dochodzi tutaj jeszcze tak zwany trzeci wymiar – wysokość wynajmowanego magazynu.

Przechowalnie rzeczy – koszty, zyski i straty.

Jeżeli chciałbyś coś więcej niż tylko praca na etacie, masz aspiracje i trochę wolnej gotówki, warto pomyśleć o otworzeniu własnej działalności. Na początku warto byłoby rozejrzeć się za jakimś magazynem no chyba, że jesteś szczęściarzem i takowy posiadasz. . Największe zyski osiągniesz wtedy, gdy uda ci się zorganizować przestrzeń w ten sposób, aby zmaksymalizować stosunek kubatury magazynowej do całej objętości budynku. Wiadomo bowiem, że w magazynie musi pozostać wolna przestrzeń pomiędzy regałami czy boksami magazynowymi, tak zwana komunikacja. Na rynku nieruchomości magazynowych łatwo można znaleźć ogłoszenia o wynajmie magazynu z obsługą. W takim przypadku odpadają nam nie tylko koszty ochrony i zatrudnienia pracownika, ale także zyskujemy pewność, że magazyn będzie profesjonalnie zarządzany. Przechowywanie drobnych rzeczy może być twoją furtką do świata biznesu.

Przewiń do góry