Garażowanie motocykla

Czy opłaca się budować garaż?

Wiaty, garaże i inne zadaszenia mają za zadanie chronić nasz motocykl podczas niesprzyjających jemu miesięcy. Sam koszt budowy wynosi kilkanaście tysięcy złotych, a co z czasem poświęconym na wybudowanie? Nie każdy ma czas oraz umiejętności by doprowadzić do końca sukcesywnie ten proces. Garaż na motocykl to podstawa zastanówmy się spokojnie czy nie ma innych opcji na zapewnienie bezpieczeństwa w okresie zimowym dla naszego motoru.
Oczywiście wiele prywatnych właścicieli oferuje czasowy wynajem. Ta opcja ma swoje plusy i minusy. Często ci właśnie właściciel żądają od nas zawrotnych kwot, szczególnie przed sezonem zimowym- wiedzą, że zdesperowani właściciele są w stanie zapłacić wysokie stawki tylko po to aby ich motocykl przeczekał bezpiecznie do wiosny.
Magazyn na motor musi spełniać jednak niektóre wymogi. Koniecznie musi być to suche pomieszczenie trzymające odpowiednią przez cały czas temperaturę. Przechowalnia motocykli nie może być zwykłym parkingiem pod chmurką, to osłabi naszą maszynę i z pewnością wiele będziemy musieli płacić za mechanika.

Co zrobić aby motor bezpiecznie przezimował?

Bezdyskusyjną koniecznością jest nienaganne umycie motoru przed odstawieniem go na zimowy sen. Kurz i błoto mają opłakane w skutkach działanie. Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest odpowiedni wybór miejsca przechowywania skutera czy motocykla. Pomieszczenie musi być wentylowane. Przepływ powietrza jest nawet ważniejszy od temperatury panującej w danym miejscu. Brak cyrkulacji oznacza gromadzenie się wilgoci w garażu, a ta bardzo szybko może doprowadzić do korozji elementów nośnych, zawieszenia czy układu hamulcowego. Na wiosnę możesz nie poznać swoich dwóch kółek. Tym bardziej jeśli dodatkowo postanowisz szczelnie przykryć jednoślad na przykład folią. Garażowanie motocykla w bezpiecznych warunkach jest jednak możliwe za pomocą firm, które zajmują się wynajmem pomieszczeń spełniające te wszystkie wymagania.

Dlaczego opłaca się pozostawić motor w najlepszych warunkach?

Zima to trudny czas dla naszych jednośladowych pupili, zadbajmy więc o to aby były przechowywane w jak najlepszych warunkach. Oczywiście istnieje kilka innych opcji ale musimy pamiętać, że najważniejszym dla posiadacza motocyklu jest jego bezpieczeństwo. Garażowanie motocykli nie musi wcale kosztować krocie. Jest to bardzo wygodny sposób aby nasz motocykl cały sezon zimowy był cały i zdrowy. Ponad to dostając klucze od garażu mamy pełną możliwość odwiedzania naszego motocykla, nie krepują nas godziny otwarcia warsztatu czy serwisowej hali.
Ofert z garażami do wynajęcia jest sporo. Najczęściej kierujemy się korzystną lokalizacją i niską ceną. Warto wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa okolicy, aby nie paść ofiarą złodziejskiej profesji. Sporym zainteresowaniem cieszą się zatem podziemne garaże z monitoringiem i ochroną. Szukając firm, które oferują takie usługi sprawdźmy opinie klientów i dostępne cenniki.

Przewiń do góry